A e shikoni dot leopardin?

E mërkurë, 08 May 2019 22:19

Nëse e sheh këtë pamje, fotografia ngjan sikur është një hapësirë shkëmbore e mbuluar me borë. Por diku mes shkëmbinjve, është një leopard, i cili është i fshehur shumë mirë.

Leopardi ka përfituar edhe nga fakti se lëkura e tij ka ngjyrë të njëjtë me ngjyrën e shkëmbinjve në Himalajet në Indinë Veriore, raportojnë mediat e huaja.

Saurabh Desai, 38 vjeç, fotograf i kafshëve të egra nga qyteti Surat i Gujarat të Indisë ka arritur të fiksojë këtë pamje të rrallë e fantastike.

leopardi3.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Bota Shqiptare

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Një autobus me targat e Shqipërisë, që i përkiste një agjencie kosovare është sulmuar mbrëmjen e djeshme në territorin e Serbisë. Autobusit i janë thyer xhamat, por nuk ka pasur...

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!