Ju prezantojmë me marinarin që i ra përqark botës me pulën e tij

Premte, 24 May 2019 22:05

Ky është Guirec Soudée. Ai ishte vetëm 21 vjeç kur vendosi të eksploronte oqeanet me pulën e tij, Monique. Ai na tregon për udhëtimin e tij që zgjati më shumë se 5 vjet, gjatë së cilës ai udhëtoi më shumë se 83,000 km në bordin e jahtit të tij, Yvinec.

Guirec Soudée, një marinar vetëm 21-vjeç vendosi të ndërmarrë një udhëtim përreth botës me anijen e tij.

Për shoqëri zgjodhi një shok të çuditshëm, pulën e tij Monique.

Së bashku, ata vizituan Karaibet, Kanadanë, Shtetet e Bashkuara, kaluanKepin Horn dhe u ndalën në Afrikën e Jugut. Ata madje ndaluan dhe në Grenlandë. Në total, ata udhëtuan më shumë se 83,000 km.

Guirec, tani 26 vjeç, tregon se bashkë me Monique kanë ndarë rreziqet dhe gëzimet e këtij udhëtimi.

Ai gjithashtu botoi ditarin e tij dhe zbuloi fotot e udhëtimit të pabesueshëm me pulën e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Politikë

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, i ftuar në studion e ”Report Tv”, u shpreh se fakti që nuk u hapën negociatat është një ngjarje e rëndë dhe përgjegjësi...

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Show-biz

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Modelja superseksi, Demi Rose tashmë njihet për pozat e saj të nxehta , të cilat nuk nguron t’i publikojë në rrjete sociale. 24-vjeçarja këtë herë është shfaqur me bikini të zeza...

Këto shenja tregojnë që s’do të jeni kurrë i pasur

Lifestyle

Këto shenja tregojnë që s’do të jeni kurrë i pasur

Sigurisht, asgjë nuk duhet t’ju demotivojë apo t’ju bëjë pesimistë ndaj asnjëherë mos u dorëzoni! Kini kujdes, ato që do t’ju rreshtojmë më poshtë mund të jenë lehtësisht të përmirësueshme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!