“Mëso nga gabimet”! 8 thënie të Bill Gates që s’duhen harruar kurrë

Saturday, 13 July 2019 20:11

Më poshtë gjeni disa thënie nga Bill Gates për t’iu ndihmuar të arrini suksesin dhe kurrë të mos harroni të jeni të sjellshëm ndaj të tjerëve.

1. “Kurrë mos krahaso veten me askënd në këtë botë… nëse e bëni këtë atëherë jeni duke e fyer veten.”

2. “Unë gjithmonë zgjedh një njeri dembel për ta bërë një punë, pasi që një njeri dembel gjithmonë do të gjejë një mënyrë të lehtë për ta bërë atë.”

3. “Nëse keni lindur të varfër nuk është faji juaj, por nëse vdisni të varfër është gabimi juaj.’

4. “Jeta nuk është e drejtë, mësohu me këtë.”

5. “Të gjithë kemi nevojë për njerëz që na japin mendime. Kjo është një ndër mënyrat më të mira për përmirësim.”

6. “Besimi se bota po shkatërrohet, që ne nuk mund të ndalojmë varfërinë ekstreme dhe sëmundjet, nuk është vetëm një gabim. Është e rrezikshme.”

7. “Pritjet janë një formë e shfaqur e të vërtetave: Nëse njerëzit e besojnë, është e vërtetë.”

8. “Është e rëndësishme të festosh suksesin, por më e rëndësishme të mësosh nga gabimet.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!