Eklipsi hënor/ Jeta e kësaj shenje të horoskopit do ndryshojë në mënyrë drastike

E mërkurë, 17 July 2019 21:20

Muaji korrik ka qenë nga ata të zhurmshmit, që ju kanë shkundur nga themelet, e kjo jo falë hyrjes së sezonin e Gaforres (sepse të gjithë e dimë sa të urtë janë ata), por për shkak të eklipseve hënore , diellore dhe hënave të plota.

Sot më 17 korrik, pas 2 javëve ndodh një tjetër eklips hënor në shenjën e Bricjapit.

E njohur si Hëna e Vetëtimës, kjo është shumë e veçantë, pasi fenomeni i hënës së plotë ndodh në të njëjtën kohë si një eklips hënor! Këto fenomene po ndodhin në shenjën e Bricjapit dhe kjo e bën këtë ngjarje astrologjike pak më serioze se sa hënat e tjera të plota.

Në terma të përgjithshëm astrologjik, çdo lloj eklipsi do të thotë energji më e fortë se zakonisht, por kjo hënë e plotë është “shumë e fuqishme”, pasi do të na ‘detyrojë’ të marrim seriozisht atë që dëshirojmë.
Pra … bëhuni gati për të bërë disa biseda serioze. A jeni të bindur që rrugët që keni marrë në jetë janë të duhurat? A jeni të lumtur, me vendimet tuaja? A jeni aty ku kishit menduar se do të ishit?

Meqë dielli është në Gaforre që lidhet me aspektet e jetës private dhe hëna në Bricjap, pra që ka të bëjë me karrierën dhe profesionin tuaj, do të thotë se ka ardhur koha të vendosni disa balanca. Duhet të hiqni dorë nga gjërat që nuk ju përmbushin më, që nuk ju plotësojnë apo ju pëlqejnë.

Ndryshimet që bëni tani mund të jenë serioze që do të ndikojnë mbi ju gjatë javëve, muajve të ardhshëm dhe (pa e tepruar…) pjesën tjetër të jetës suaj, sipas living. Hëna e plotë e ardhshme do të ndodh më 15 gusht dhe është në shenjën e Ujorit. Kjo do të thotë që mund të përjetoni disa emocione të ndërlikuara rreth kësaj kohe.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!