FOTOT/Burri 228 kg theu 2 taksi, çiftit obez i ndalohet hipja në to

E mërkurë, 09 May 2018 09:54

Marcus Edwards, i cili peshon 228 kg dhe e dashura e tij Taylor Faulkner, e cila peshon 120 kg, e përdornin firmën e taksive katër herë në ditë për të shkuar në shtëpi nga mamaja e tij, një milje larg.

Por kur çifti bëri thirrje për një makinë për t’i marrë ato pas një vizite, atyre iu tha nga një operator se nuk kishte automjete në dispozicion dhe duhet të provonin të merrnin një kompani tjetër.
Dhe kur Taylor u zemërua më vonë duke kërkuar një shpjegim, asaj ju tha nga qendra e taksive në Hodge Hill, Birmingham, se Marcusit i ishte ndaluar të hipte në mjetet e tyre. Taylor pretendon se asaj iu tha se ishte për shkak se dy shoferë kishin pohuar se pesha e tij kishte dëmtuar kabinat e dy taksive.
Tani çifti ka akuzuar firmën e taksive për “diskriminim kundër njerëzve me peshë të madhe” dhe kërkojnë që ata të shfuqizojnë ndalimin.
Marcus, i cili është i regjistruar si obez dhe që vuan nga celuliti në të dyja këmbët, mpiksjen e mushkërive dhe të zemrës dhe problemeve të lëngjeve trupore, tha: “Unë kam qenë një klient besnik i firmës për vite të tëra duke shpenzuar deri në 20 paund në ditë dhe tani ata më hedhin poshtë.
“Për shkak të madhësisë sime unë gjithmonë rezervoj pesë vende për Taylor dhe veten time. Ajo ulet në fillim dhe unë duhet të përhapem nëpër tre vende në pjesën e prapme”, shtoi ai. (gazeta-Shqip.com)

Modifikuar më E mërkurë, 09 May 2018 10:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Termometri shënon 45 gradë, Katari instalon kondicionerë edhe rrugë

Globi

Termometri shënon 45 gradë, Katari instalon kondicionerë edhe rrugë

Një nga vendet më të nxehta të globit po instalon ajër të kondicionuar nëpër rrugë në mënyrë që të mbajë ambientin sa më të freskët. Gjatë verës, temperaturat në Katar arrijnë...

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Politikë

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, i ftuar në studion e ”Report Tv”, u shpreh se fakti që nuk u hapën negociatat është një ngjarje e rëndë dhe përgjegjësi...

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Show-biz

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Modelja superseksi, Demi Rose tashmë njihet për pozat e saj të nxehta , të cilat nuk nguron t’i publikojë në rrjete sociale. 24-vjeçarja këtë herë është shfaqur me bikini të zeza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!