Votohet 45,385 herë, ky është resorti më i pëlqyer në të gjithë botën

E mërkurë, 09 May 2018 17:58

Fotografitë e perëndimit të diellit janë gjithnjë të këndshme, por një nga fotografitë më të pëlqyera të perëndimit të diellit ka qenë pikërisht ajo e vilave në Maldive.

Sipas një sondazhi të kohëve të fundit, vilat “Anantara Kihavah” në arkipelagun Baa Atoll të Maldiveve janë konsideruar si “Hoteli që ja vlen më së shumti të hidhet në Instagram”, me plot 45,385 vota.

Është fare e thjeshtë për të kuptuar se pse kaq shumë njerëz votuan për këtë pamje në këtë ishull. Uji i kristaltë, plazhet e paprekura suitat luksoze private nuk kanë nevojë qoftë edhe për një filtër për t’i bërë miqtë tuaj të Instagramit xhelozë.

Hoteli ka 80 vila private me pishina për vizitorët si dhe ofron aktivitete të ndryshme të cilat nuk mund t’i gjeni askund tjetër, të tilla si konsumimi i një vakti në restorantin nënujor si dhe një qilar vere nënujor.

Por të gjitha këto shërbime dhe pamja mbresëlënëse si askund tjetër vijnë sigurisht me një çmim, i cili shkon 934 dollarë për një natë pa përfshirë këtu tarifat e tjera si transferimet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!