Pagani: Sjellim një makinë super të shpejtë elektrike

Hënë, 28 May 2018 20:51

Pagani, një kompani italiane për prodhimin e makinave luksoze, edhe pse jo aq e njohur sa “Ferrari” dhe Lamborghini, mbetet sërish një emër i madh në botën e auto-mobilizimit.

Por ndërsa deri më sot ajo është njohur për prodhimin e limituar të supermakinave të saj, Pagani synon që të rivalizojë emrat e mëdhenj me produktin e saj më të ri.

Drejtuesit e kompanisë kanë deklaruar se kanë plan që të prodhojnë një makinë super të shpejtë, e gjitha bazuar në energjinë elektrike.

Ende nuk dihen detaje të qarta rreth makinës, por ajo çfarë dihet me siguri është se ajo do të peshojë shumë më pak nga produktet e rivalëve, çka do ta ndihmojë të ecë edhe më shpejt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Politikë

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese...

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Globi

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Bashkimi Evropian sot prezantoi sistemin për vendosje të sanksioneve të Turqisë për shkak të shpimit të paautoziruar në Detin Mesdhe në afërsi të Qipros. Asnjë kompani turke deri më tani nuk...

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Globi

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!