Pasi mbajti 5 vjet stilin e njëjtë të flokëve, Aleksi vendosi të provojë diçka të re. Ai është kuzhinier dhe…
Ky burrë po planifikon t’i propozojë për martesë të dashurës së tij në mes të udhëtimit me aeroplan. Ai sigurohet…
Kur e shohim ndonjë fotografi, çdoherë fokusohemi në objektet e vendosura në plan të parë. Por, ndonjëherë duhet t’i kushtojmë…
Gjykatësja e Gjykatës së Lartë të SHBA-së, Ruth Bader Ginsburg ka thyer tre brinjë pasi u rrëzua të mërkurën. Rrëzimi…
Një hero i luftës në Londër është goditur nga hajdutët vetëm për një televizor 10 dollarësh. Veteran Peter Gouldstone, 98…
Ndërkohë që Rusia përdor tanke të telekomanduara në Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” që mund të qëllojnë kur u duket…
  Një yll i Instagramit po refuzon të ketë një operacion për të korrigjuar kurbën 80 gradë në shpinë të…
Një burrë që përfundoi në koma pas një aksidenti me makinë në lindje të Kinës u zgjua pas 12 vjetësh.…
Pa pasur drejtues, me 4 lokomotiva dhe 268 vagonë të transportuar një tren mallrash i ngarkuar me xehoror hekuri ,…
  Njerëzit që kanë një diplomë ose kualifikim pasuniversitar kanë më shumë gjasa të kenë një numër më të lartë…
Arkeologët në Meksikë kanë zbuluar një tunel misterioz dhe një dhomë nën Piramidën e Hënës në qytetin e lashtë të…
Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…

Lajmet e fundit

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Bota Shqiptare

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje të hënën institucioneve të sigurisë që të hetojnë dhe të zbardhin dyshimet për, siç thuhet, helmimin e personelit të Komisionit Qendror të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!