Fotografi të iluzioneve optike kemi të shumëta që janë shpërndarë në rrjetet sociale dhe në web faqet e ndryshme në…
Ndërsa shumica i shoqërizojnë eksperiencat jashtë trupit me telefonues të çmendur në emisionet e radios të natës vonë, shkencëtarët e…
Mbase është "mallkim" të keni këtë vajzë pranë. Ajo pretendon se mund të nuhasë vdekjen e dikujt. Ari Kala, 24…
Rreth 321 kilometra larg Berlinit, një rrjet tunelesh nëntokësore të dizajnuara për të mbrojtur planin e Adolf Hitlerit për një…
 Këto kohë mund të keni rastisur artikuj mbi përfitimet nga qumështi i buburrecave. Po, ky është qumësht i prodhuar nga…
Njerëzit që dëgjojnë muzikë me zë të lartë ose vuajnë nga depresioni, mund të jenë në një rrezik më të…
Një ditë pushimi më shumë mund të ulë në mënyrë drastike ndikimin negativ që ne kemi në mjedisin tonë dhe…
Mendoni për gjenerimin e të ashtuquajturve fëmijë e rritur (njerëzit që kanë lindur para 1979) kur ata ishin 25-30 vjeç.…
Shumë njerëz preferojnë që paratë e tyre t’i fshehin në vende siç është shtëpia, duke mos preferuar që t’i dërgojnë…
Austin Gilbert ka shkathtësi të mahnitshme, që të kalojë përmes shufrave të derës së oborrit të shtëpisë së tij që…
Tetë planetet e sistemit tonë diellor ndryshojnë shumë nga njëri-tjetri në shumë mënyra. Janë të përmasave të ndryshme, në distancë…
Shpeshherë, menaxherët e fondeve gardh apo CEO-t e kompanive teknologjike marrin të gjithë vëmendjen, por kur shikoni pagat mesatare, vendet…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!