Platformat e mediave sociale po përdorin të njëjtat teknika si bizneset e lojërave të fatit për të krijuar varësi…
Më lini të shpjegohem.  Më pëlqen të udhëtoj. Rrotulloni sytë. Po, kjo është një deklaratë e shpëlarë duke konsideruar se…
Milingonat janë shumë insekte sociale, që lulëzojnë në koloni prej miliona individësh, që punojnë si ekip. Aftësitë e mira të…
Ndeshjet e demave në Japoni njihen si “Togi” dhe ndryshojnë nga ato në Spanjë, pasi aty asnjë dem nuk vritet…
Edhe për të pasurit, pasuria e vërtetë është e paarritshme.     5% e amerikanëve janë milionerë. Prej këtyre, rreth…
Një ditë të bukur, një çift të moshuarish rreth të 70-ave hyjnë në një studio ligjore për të nisur procedurat…
Si iu vendos emri makinës së famshme gjermane nga kompania gjermane Daimler-Motoren-Gesellschaft “Mercedes-Benz” është sot një nga markat e makinave…
Karma është ligji i shkakut dhe pasojës, një ligj i pathyeshëm i universit. Veprimet e tua krijojnë të ardhmen tëned.…
Milingonat janë shumë insekte sociale, që lulëzojnë në koloni prej miliona individësh, që punojnë si ekip. Aftësitë e mira të…
Zbulohet fosili 8  milionë vjeçar në Maqedoni.  Shkencëtarët  mendohejnë se është një elefant prehistorik. Paleontologët nga Bullgaria dhe Maqedonia po…
Twitter kërkoi nga 336 milion përdoruesit të ndryshojnë fjalëkalimet e tyre sa më parë pas zbulimit të një problemi teknik…
E për ata që besojnë në shenjat e zodiakut, astrologia Meri Shehu do të bëjë renditjen e shenjave më me…

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!