Gjatë ekzistencës  së tij në këtë planet, fizikanti teorik, kozmologu dhe autori Stephen Hawking, dha shpjegime për disa nga fushat…
Do të shihni një ndryshim drastik të xhamit të veturës ku i hidhet ujë i ngrohtë. Një video tregon sesi…
Ministria egjiptiane për Antikitekturën njoftoi javën e shkuar se afër qytetit Minja në luginën e Nilit, në jug të Kairos,…
Disa fotografi të shkrepura në një kopësht zoologjik tregojnë se kafshët e mbyllura në robëri hasin edhe një problem tjetrër…
Coca-Cola është një pije e cila ka hyrë në treg rreth 125 vite më parë dhe deri më sot është…
Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar…
Primula Veris, një bimë aromatike e familjes Primulacea, që rritet në lartësinë 700-2.300 metra, kishte grumbulluar një shqiptar, i cili…
Nëse ju shikoni ëndrra, por mërziteni se nuk i mbani mend ato, është koha të lexoni këtë artikull. Zgjidhja është…
Merimanga më e vjetër në botë ka ngordhur në moshën 43-vjeçare. Ajo ka thyer kështu rekordin e mëparshëm të mbajtur…
Daniella Fenton është një biologe, e cila po shokon botën me deklaratat e saj. Ajo e quan veten “alienologe”dhe pretendon…
Ryan Parsons dhe e dashura e tij Lisa një ditë u nisën për një ekskursion pranë shtëpisë së tyre në…
Duke theksuar faktin se koha është e shkurtër, meditimi i vdekjes mund të na ndihmojë të vendosim gjërat në perspektivë…

Lajmet e fundit

Rotacion total, Reja sfidon “gjelat” me 5 ndryshime, muskuj e zemër për të realizuar të pamundurën

Politikë

Rotacion total, Reja sfidon “gjelat” me 5 ndryshime, muskuj e zemër për të realizuar të pamundurën

Sa shumë rrezikoj Reja dhe Shqipëria përballë Andorrës, shumë ndryshme, pak dëshirë, të gjithë me mendje te Franca, rezultati ishte një blof i madh, një barazim 2-2 që gjithsesi me...

Zgjidhet kryetari i ri i FRPD në Tropojë, Këlliçi: Ta largojmë qeverinë që s'mban asnjë premtim

Politikë

Zgjidhet kryetari i ri i FRPD në Tropojë, Këlliçi: Ta largojmë qeverinë që s'mban asnjë premtim

Belind Këlliçi, kryetari i FRPD-së, i ka bërë thirrje shqiptarëve dhe në veçanti të rinjve në të gjithë vendin, që të bëhen pjesë e ndryshimit, “Shqipërisë që duam" për të larguar një...

Numrime e çnumrime votash kaq gjatë, pse?

Bota Shqiptare

Numrime e çnumrime votash kaq gjatë, pse?

Nga Skënder MULLIQI Numrime e çnumrime votash kaq gjatë pse? Dhe, në interesin e kujtë po bëhën gjithë këto malverzime politike?E tash dikush do të pyes , a mos dikush nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!