Të bëhesh i pasur nuk ndodh në një moment të papritur.  Thomas Corley, autori i “Zakoneve të pasura: zakonet e…
Pneumatikë për kuajt Materiali i rrotave të automjeteve siguron një kapje të mirë. Pse të mos i përshtasim për patkojtë…
Ëndrrat janë imazhe që shohim gjatë gjumit të natës dhe thuhet se transmetojnë emocionet e përjetuara gjatë ditës. Ata nuk…
Të gjithëve na hapet goja gjatë gjith kohës, por pse? Me intuitë ju do të mendoni se ka diçka të…
Tharëset e duarve mund të mbushin duart me baktere që qarkullojnë në banjë.  Në hapësirat pa tharëse, vetëm gjashtë koloni…
Blogu i udhëtimeve “The Balkanista” shkruan një letër të hapur për të gjithë fansat, ku shpjegon 10 arsye përse duhet…
8 oficerë policie u shkarkuan nga detyra pasi bënë përgjegjës minjtë për gjysmë ton marijuanë të zhdukur nga një magazinë.…
Shumë njerëz mendojnë se data 13 është e pafat. Për shumë nga ata që e mendojnë këtë, kur vjen data…
1.Truri i njeriut ka mbi 100 miliardë qeliza nervore. 2.Njerëzit dhe delfinët janë të vetmet specie që bëjnë seks për…
 Shpesh njerëzit ndeshen me kuriozitete të rralla që ndodhin nëpër Botë. Disa mbesin mister kurse disa të tjera shpjegohen në…
Një nga shkaktaret kryesore të stresit është puna. Njerëzit përpiqen që të zgjedhin profesionet në të cilat kanë më shumë…
Një nga pjesëmarrësit e Festivalit të specave më djegës të botës, të zhvilluar në Nju Jork, përfundoi në spital pasi…

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!