Koktejlet më të kërkuar gjatë 2018-ës

Tuesday, 22 Janar 2019 20:29

Çdo ditë e më shumë eksperimentohet me shijet e reja të koktejleve, por disa konsiderohen si ‘klasikë’. Të tillë quhen koktejlet, të cilët janë shumë të kërkuar dhe të preferuar nga shoqëria.

‘Drinks International’ ka publikuar 5 koktejlet më të preferuara gjatë 2018-ës, ku bëri një sondazh duke pyetur 127 baristë në 38 shtete të ndryshme.

Sipas sondazhit, këto janë 5 koktejlet më të kërkuar gjatë 2018-ës:

5.Manhattan

4.Daiquiri

3.Whiskey Sour

2.Negroni

1.Old Fashioned/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

Politikë

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë...

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Politikë

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka falënderuar në gjuhën shqipe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e vendit të...

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Aktualitet

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë. 2 shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist janë larguar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!