Pse familja mbretërore nuk mban rrip sigurimi?

E Enjte, 24 Janar 2019 17:20

Familja mbretërore në Angli duket se nuk vë më rripa sigurimi në makinë. Sigurisht që e gjithë kjo e ka një arsye.

Që pas aksidentit të Princit Philip nisën të qarkullonin këto thashetheme lidhur me rripat e sigurimit. Sipas mediave të huaja kjo ka të bëjë me sigurinë e tyre personale.

Ish-oficeri i familjes, Simon Morgan u shpreh se ata nuk i përdorin rripat në mënyrë që të kenë mundësi të largohen në çdo situatë.

Kjo formë sigurie të jep më shumë kohë për tu arratisur pasi shpesh herë ndodh që rripat e sigurimit të bllokohen.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E rrallë në Belgjikë: Kryetari i bashkisë `nuk zbaton` ligjin për dëbimin e një familje shqiptare

Globi

E rrallë në Belgjikë: Kryetari i bashkisë `nuk zbaton` ligjin për dëbimin e një familje shqiptare

Paul Magnette kryetari i bashkisë së qytetit Charleroi në Belgjikë “ka thyer” ligjet e vendit, duke i dalë në krah një familje shqiptare. Sipas medias vendase `DH.be` politikani i njohur i...

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

Politikë

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë...

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Politikë

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka falënderuar në gjuhën shqipe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e vendit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!