Korrektori, miku më i mirë i verës…

Premte, 21 June 2019 10:45

Gjatë verës, për një fytyrë jo të “llangosur”, fjalëkalimi është korrektori! Ai është një produkt me shumë përdorime, i përsosur për korrigjimin e rrëthëve të errët ose të difekteve të vogla dhe gjithashtu për unifikimin e ngjyrës së fytyrës. Zgjidhni formulat e pigmentuara, as shumë të ngusta dhe as shumë të kremoze, të cilat mund të përhapen lehtë, pa humbur intensitetin e tyre.

Aplikojeni korrektorin në ato vende që duhet të bëni korrigjime duke proceduar hap pas hapi: së pari rrathët e errët dhe difektet e vogla dhe pastaj pjesët e skuqura.

Aplikoni sasi të vogla dhe gradualisht përhapeni me një sfungjer ose furçë produktin, derisa të mos ketë diferencë nga lëkura e lënë pa produkt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!