VIDEO/ Vazhdojnë suprizat e Dua Lipës sjell reperin e famshëm shqiptar në Kosovë

E Enjte, 27 June 2019 14:31

Këngëtarja më origjinë shqiptare Dua Lipa me sa duket ka një suprizë të madhe për të gjithë shqitparët.

Siç është bërë e ditur festivali ‘Sunny Hill’ prej vitesh mbahet në Kosovë dhe organizator është babai i saj Dukagjin Lipa.

Ndërsa për ata që nuk kanë dëgjuar më parë rreth festivalit në fjalë, vlen për t’u theksuar se historikisht është organizuar në parkun e Gërmisë.

Janë zbuluar dy artistët e parë që do marrin pjesë në këtë festival të cilët janë Njomëza këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe Dj i njohur Calvin Harris.

Ndërsa ditën e sotme me postimin e saj ajo ka suprizuar të gjithë shqitparët pasi në këtë festival do të vijë reperi i njohur shqiptar Gashi.

Gashi është i njohur për nota patriotizmi, ai nuk lë rast pa kujtuar origjinën e tij.

E përsa i përket kësaj ftesë ai shprehet shumë i entuziazmuar.

 

Image

 


360grade.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!