Ceremonia e ëndrrave plot 46 mijë £ në Xhamajka, si u shkatërrua dasma e çiftit kur zbuluan se…

Saturday, 13 July 2019 18:33

Dasma e ëndrrave të një çifti në Xhamajka u shndërrua në një makth pasi ceremonia e tyre nuk ishte edhe ligjërisht në rregull.

E gjitha ndodhi për faj të agjencisë që ata kishin punësuar për t’u marrë me ditën e tyre speciale.

2

Andy Helson, 45 vjeç, dhe Heidi Brown, nga Blackburn, mbetën të shkatërruar pas përvojës së tyre të hidhur në Karaibe.

Pavarësisht shpenzimeve prej 46,000 paund, çifti tha se as certifikata e tyre e martesës nuk u plotësua si duhet.

1

“Na u shit neve si parajsë, por në fakt ishte një makth. Kemi mbetur të shkatërruar pasi erdhëm në shtëpi na u njoftua se nuk ishim zyrtarisht të martuar”, kanë treguar ata.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!