Keni planifikuar një piknik? Këto gjëra mos i harroni

Hënë, 29 July 2019 11:32

Natyra, dielli dhe miqtë janë shoqëruesit e përkryer për të kaluar momente të bukura gjatë këtij sezoni.

Por nëse kërkoni të keni një piknik të përgatitur në mënyrë të përkryer pa ndonjë fatkeqësi të zakonshme, si sanduiçe të lagur dhe sallatë  të prishur, atëhere duhet të përgatiteni paraprakisht.

Më poshtë ju kemi listuar gjërat më esenciale që duhet patjetër t’i keni kur të niseni për një piknik.

Krem kundër diellit

Letra të lagura

Sprej kundër insekteve

Batanije

Pijet me shishe

Hapësin e pijeve

Thikë

Pajisjet e ndihmës së parë

Erëza dhe salca në mini-pako

Letra kuzhine

Thes për mbeturina

Pako për gjërat e ngrira

Takëm ekstra

Kamera

Lojëra për të bërë diçka

Modifikuar më Hënë, 29 July 2019 11:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!