Dallimi mes shenjave të tokës dhe atyre të zjarrit

Saturday, 31 August 2019 17:34

Yjet zbulojnë disa karakteristika të sjelljes së individëve bazuar në shenjën e tyre zodiake dhe kjo është e mundur falë “elementit mbizotërues” që na jep të dhëna se si vepron personi.

Shenjat e tokës

Shenjat e tokës, për shembull, bazojnë gjithçka në praktikë dhe kjo u lejon atyre të marrin vendime me mençuri larg gabimeve instinktive dhe emocionale që bëhen ndonjëherë.

Shenjat e zjarrit

Situata me shenjat e zjarrit është e ndryshme. Njerëzit e lindur nën shenjat e Dashit, Luanit dhe Shigjetarit janë shumë impulsivë, ata mbështeten në instinktet dhe ndjenjat e tyre dhe kjo ndonjëherë i bën ata të bëjnë gabime.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kajmaku kërkesë nga arratia, Ja çfarë ka dorëzuar avokati në Gjykatën e Apelit…

Politikë

Kajmaku kërkesë nga arratia, Ja çfarë ka dorëzuar avokati në Gjykatën e Apelit…

Kajmaku ka apeluar masën e sigurisë “Arrest me burg”, që ka dhënë ndaj tij në mungesë më 11 nëntor Gjykata e Tiranës. Burimet thanë se avokati i Agim Kajmakut ka dorëzuar...

Zbulohen problemet shëndetësore të Vuçiç, opozita: Të shtrohej në spital tjetër

Politikë

Zbulohen problemet shëndetësore të Vuçiç, opozita: Të shtrohej në spital tjetër

Ministria e Shëndetësisë në Serbi sqaroi të dielën se presidenti Aleksandar Vuçiç është shtruar në spital për shkak se ai ka probleme kronike minore me zemrën. Situata u përkeqësua të...

Ndeshja Shqipëri-Francë, policia ‘blindon’ Air Albania, në terren 800 efektivë

Aktualitet

Ndeshja Shqipëri-Francë, policia ‘blindon’ Air Albania, në terren 800 efektivë

Kur e gjithë vëmendja do të ndalet sot tek “Air Albania” ku kombëtarja shqiptare do të përballet me Francën, Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash duke ‘blinduar’ stadiumin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!