FOTO-VIDEO/ Dasmë përrallash! Këngëtarja e famshme i jep fund beqarisë

Diel, 01 September 2019 09:43

Ellie Goulding, këngëtarja me famë botërore, i ka dhënë fund beqarisë dhe ka kurorëzuar në martesë lidhjen e saj me Caspar Jopling.

Ceremonia martesore është bërë në Katedralen York Minster, Angli. E gjitha dasma e saj kishte tendenca tradicionale, sikurse edhe fustani i saj dizenjuar nga Natacha Ramsay-Lévi.

Ellie dhe Caspar u fejuan në vitin e shkuar, ndërsa nuk pritën shumë për dsasmën duke surprizuar të gjithë fansat

Dasma bëri bashkë disa emra të njohur si dyshen Katy Perry- Orlando Bloom apo James Blunt dhe gruan e tij, Sofia Wellesley.

Në ceremoninë martesore ishte e pranishme edhe një anëtare e familjes mbretërore britanike, princeshë Eugenie.

Ellie mori famën më të madhe me publikimin e këngës “Love me like you do”, e cila ishte kolona zanore e filmit më të shikuar “50 Hijet e Greit”.

 

Ellie mori famën më të madhe me publikimin e këngës “Love me like you do”, e cila ishte kolona zanore e filmit më të shikuar “50 Hijet e Greit”.

 

 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!