E keni parë javën e modës në Arabinë Saudite? Ja si duken modelet

Tuesday, 17 Prill 2018 16:37

Këtë javë, në Arabinë Saudite do të mbahet Java e Parë e Modës. Nëse mendoni se do të shihni foto dhe trende, e keni gabim. Asnjë fotograf nuk u lejua dhe asnjë burrë.

Sidoqoftë ishte një event i rëndësishëm, pasi stilistë si Roberto Cavalli dhe Jean Paul Gaultier prezantuan koleksionet e tyre përkrah stilistëve vendas.

Eventi u mbajt në hotelin Ritz Carlton në kryeqytetin Riyadh pasi u shty dy javë prej probleme visash dhe prenotimesh.

Burrat u lejuan në ceremoninë e hapjes në fillim të javës, por në sfilata do të jenë të ftuara vetëm gra, pasi modelet s’do të jenë të mbuluara me abaya. Fotografia gjithashtu u ndalua.

Java e Modës është vetëm një nga lëvizjet progresive që Princi i Kurorës Muhammad bin Salman po bën për të përmirësuar imazhin e vendit dhe për të tërhequr investitorë të huaj.

ayal Issa Abuzaid, drejtoresha e Këshillit të Javës së Modës në Arabinë Saudite tha se “Java e Parë e Modës Arabe në Riyadh do të jetë më tepër se një event botëror. Është një katalist përmes të cilit sektori i modës do të nxisë sektorë të tjerë ekonomikë si turizmi, mikpritja, udhëtimet dhe tregëtia.”

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Termometri shënon 45 gradë, Katari instalon kondicionerë edhe rrugë

Globi

Termometri shënon 45 gradë, Katari instalon kondicionerë edhe rrugë

Një nga vendet më të nxehta të globit po instalon ajër të kondicionuar nëpër rrugë në mënyrë që të mbajë ambientin sa më të freskët. Gjatë verës, temperaturat në Katar arrijnë...

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Politikë

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, i ftuar në studion e ”Report Tv”, u shpreh se fakti që nuk u hapën negociatat është një ngjarje e rëndë dhe përgjegjësi...

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Show-biz

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Modelja superseksi, Demi Rose tashmë njihet për pozat e saj të nxehta , të cilat nuk nguron t’i publikojë në rrjete sociale. 24-vjeçarja këtë herë është shfaqur me bikini të zeza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!