Parashikimi i motit, e enjte 19 prill 2018

E Enjte, 19 Prill 2018 07:58

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë zonat veriore ndërsa vranësira më të dukshme do të ketë në Jug dhe pjesërisht në zonat Qendrore. Pasditja sjell fuqizim të vranësirave duke sjellë shira të përkohshëm në Jug dhe në zona të izoluara të Qendrës së territorit. 

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe orëve të mesditës duke bërë që vlerat termike të luhaten nga 8 në 27˚ C. Era do vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor ndërsa në det vijon dallgëzimi deri 3 ballë.  

Evropa 

Në 95% të sipërfaqes kontinentale Evropiane, dominon moti i kthjellët. Por vranësira dhe shira të përkohshëm do të ketë Evropa Juglindore si edhe në zona të izoluara të Mesdheut dhe Evropës Verilindore. 

Modifikuar më E Enjte, 19 Prill 2018 13:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Bota Shqiptare

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje të hënën institucioneve të sigurisë që të hetojnë dhe të zbardhin dyshimet për, siç thuhet, helmimin e personelit të Komisionit Qendror të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!