Horoskopi ditor, e diel 22 prill 2018

Diel, 22 Prill 2018 08:25

Ky është horoskopi për ditën e diel, 22 prill 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Gjatë ditëve të fundit keni qenë të tensionuar dhe ky tensionim rrezikon që të shkaktojë disa polemika dhe debate. Bëni mirë që të merrni pak kohë për të reflektuar, para se të thoni gjëra që nuk i mendoni. Nëse e keni tepruar, mos hezitoni të guxoni dhe të gjeni një kompromis, pasi në të kundërt rrezikoni që ta bëni edhe më të vështirë gjetjen e zgjidhjes.

Demi

Gjatë kësaj dite do të keni mundësi për tu argëtuar. Do të jeni të qeshur dhe më në fund, problemet e së kaluarës do ju duken vetëm një kujtim i largët. Prania e Venusit në shenjën tuaj, përfaqëson një element force. Mundohuni që të përfitoni nga ky moment i favorshëm, për tu rikthyer në lojë edhe në fushën e dashurisë.

Binjakët

Kjo është një ditë pozitive, gjatë së cilës do të ndiheni të fuqishëm në raport me të kaluarën. Do e shihni të ardhmen me optimizëm. Më në fund do të lini pas shpine tensionet që ju kanë karakterizuar në sferën profesionale. Do të arrini të merreni fare lehtësisht vesh me të tjerët, në sajë të gatishmërisë që do të shfaqni për të sheshuar tensionet. Kush është i angazhuar në një projekt të ri, do të ndihet edhe më i fuqishëm dhe pozitiv.

Gaforrja

Për shenjat e ujit dashuria është prioritet. Gjatë periudhës së fundit jeni përqendruar shumë tek puna, edhe sepse keni qenë të tensionuar për shkak të një sërë vështirësish. Kjo fundjavë, do ju gjejë më të qetë, duke iu dhënë më shumë hapësirë që të zgjidhni keqkuptime që kanë lindur kohëve të fundit.

Luani

Horoskopi i ditës parashikon një rikuperim të mirë. Do të jeni më të gatshëm për t’u përballur me personat e tjerë. Një pasion i juaji mund të rezultojë vendimtar, për realizimin e një projekti të ri i cili do të rezultojë vendimtar.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë shumë interesante sa i takon ndjenjave. Kush dëshiron që ti japë më shumë stabilitet lidhjes së tij/saj, ky është momenti i duhur për ta bërë. Edhe për ata që janë vetëm, kjo ditë është pozitive. Pritet që para jush të shfaqen mundësi të reja.

Peshorja

Të nisni të flisni për të kaluarën, për problemet që po mundoheni ti lini pas, nuk do ju çojë askund. Me shumë mundësi do të ndiheni të pakënaqur, për shkak se nuk do të arrini objektivat që keni duke përjetuar momente ankthi. Kjo sjellje kaq e ashpër, rrezikon që të kompromentojë raportin tuaj me të tjerët.

Akrepi

Pjesa e parë e javës ka qenë shumë e rëndë nga pikëpamja fizike. Ndërkohë gjatë kësaj të diele do të rikuperoheni, sidomos nga pikëpamja sentimentale. Ka shumë mundësi që kush ju qëndron pranë, nuk është i bindur në disa zgjedhje që ju keni bërë. Përfitoni nga kjo ditë për të sqaruar keqkuptimet dhe pasiguritë, në mënyrë që të mos dëmtoni raportin tuaj.

Shigjetari

Do të keni projekte të mëdha, sidomos për verën dhe për këtë duhet të përqendroheni mirë si ti realizoni. Nëse dikush ju bën propozime, merrni kohën e duhur për të reflektuar. Ka shumë mundësi që disa ndryshime të turbullojnë ekuilibrin tuaj. Do ju duhet të shqyrtoni mirë, çdo gjë që ju paraqitet.

Bricjapi

Do të jeni shumë të vendosur. Gjatë ditëve të fundit po përballeni me beteja dhe sfida të ndryshme. Nuk ju pëlqen të insistoni, nëse nuk jeni të bindur për atë që po bëni. Tashmë duhet të vlerësoni, nëse duhet të mbyllni ose jo një histori, apo të punoni për ta rikuperuar atë. Keni nevojë për kohë për të reflektuar mirë me veten, mbi atë që ju duhet për të ardhmen tuaj.

Ujori

Keni nevojë për të gjetur më shumë qetësi në dashuri. Në periudhën e fundit keni akumuluar shumë stres, por tashmë do të vijë periudha e rikuperimit. Kjo ditë do të ofrojë mundësi shumë të mira edhe për lidhjen në çift.

Peshqit

Gjatë javëve të fundit situata ka qenë e tensionuar. Nga pikëpamja fizike keni ndjerë lodhjen e akumuluar. Kjo është një ditë e rëndësishme, gjatë së cilës bëni mirë të menaxhoni angazhimet e mbetura pezull. Edhe në dashuri, është e nevojshme të sqaroni polemikat që kanë të bëjnë me të kaluarën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!