Aktorja e njohur Hilary Duff ka hapur dyert e shtëpisë për një nga revistat më të njohura  “Better Homes &…
Përmes një postimi në Instagram këngëtarja Dua Lipa ka paralajmëruar se kënga “One Kiss” të cilën e ka realizuar në…
Vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare; më të shpeshta në Veri dhe pjesërisht në Qendër. Pasditja vijon kryesisht e…
Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 25 prill 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të…
Ka momente që ajri i shtëpisë të duket i rëndë, sikur të merr frymën. Kokteile aromash të pakëndshme zaptojnë çdo…
Sipas Institutit të Gjeoshkencave vetëm në qarkun e Kukësit priten reshje shiu ditën e nesërme por do të jenë lokale…
Stilistët me famë botërore kanë dhënë këshillat e tyre se si të dukeni sa më fashion këtë verë. Në këtë…
Aktorja e njohur Reese Witherspoon është larguar për pak kohë nga sheshi i xhirimit të serialit Big Little Lies. Ajo…
Çdo verë ka ca çmenduri të vetat sa i përket stilit të të veshurit, pavarësisht se ndjekësit e tyre janë…
Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime në zonat Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në zonat Lindore të…
Ky është horoskopi për ditën e martë, 24 prill 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do…
“Për drekë me mua” ne “E Diela Shqiptare”, është një nga ato programe ku përpos gatimit mësohen edhe shumë të panjohura mbi personazhet…

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!