Festivali më i madh në botë i akullit dhe dëborës është hapur në Kinë për turistët. E ndodhur në provincën Heilongjiang në…
Modelja Alejandra Borjas është një nga fanset më besnike të Edison Kavanit. Bukuroshja që ndiqet nga qindra njerëz në rrjetet…
2018 në Instagram mund të personifikohet si një botë e pafundme zemrash të vogla. Zemrat kudo!!! Emoji në formë zemre…
Ka një tip gruaje që i bën të gjithë njerëzit të bien në dashuri me të. E vendosur, e pavarur,…
Kënëgtarja e njohur e muzikës popullore Eli Fara ka treguar dëshirën e saj për të pasur më shumë se një…
Caspar Addyman, ekspert në zhvillimin e fëmijëve dhe Lauren Stewart, psikologe e muzikës, kanë analizuar të dhënat shkencore rreth preferencave…
Një tjetër mashkull ka zgjedhur që ti propozojë dashurisë së jetës për festat e fundvitit. Baronesha Michelle Mone ka zbuluar…
Lajmi se këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku u bërë prindër për herë të parë bëri bujë në rrjetet…
Modelja Ellie Brown asnjëherë nuk heziton që të tregojë format e saj perfekte. Madje kësaj here ajo vjen me një…
Shumë shpejt vjen nata e Vitit të Ri, ku të gjitha duam të dukemi rrëzëllitëse me veshjet dhe grimin. Sipas…
Gjenitë e modës tregojnë se ka ardhur koha të sakrifikojmë çorapet dhe të përqafojmë trendin më të ri! Shalli për…
Kënga e famshme e krishtlindjeve, “Silent Night” (“Natë e Qetë”), kremton 200 vjetorin e saj. Për herë të parë, ajo…

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!