Profesioni më i ri i Ramës, kryebamirës

E Enjte, 07 June 2018 12:19

Pasi u bë Kryeministër i vendit, pasi grabiti institucionet me radhë dhe u bë kryeprokuror, kryepolic, kryehetues, kryegjykatës etj, Rama zgjodhi të bëhej edhe kryebamirës.

Në fakt është e paprecedentë ajo që po ndodh me Kryeministrin e këtij vendi. Nuk ka ndodhur në asnjë vend normal të botës demokratike.

Si mund ky Kryeministër të tallet në këtë mënyrë me plagën më të madhe që ka ky vend? Si mundet ky Kryeministër të bëhet kaq cinik dhe nihilist me vuajtjet e popullit që ka përgjegjësinë ta qeverisë.

Me marrjen e rolit të Kryebamirësit Rama na tregoi se tashmë ai nuk ka ndërmend të ndërmarrë asnjë iniciativë konkrete për të luftuar varfërinë që ka pllakosur në vend. Ai na tregoi se në krye të punëve ne kemi një njeri minimalisht të paaftë për të na zgjidhur hallet.

Ai u dorëzua. Është totalisht i paaftë ta zhvillojë vendin si Kryeministër. Tani nuk i ka mbetur gjë tjetër, veçse të hiqet si kryebamirës. /55news.al/

Modifikuar më E Enjte, 07 June 2018 17:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!