Taulant Balla, lavazhier i makinave pis të PS-së

E Enjte, 07 June 2018 19:49

Qofshin socialistë, demokratë apo qytetarë pa parti, të gjithë e shtrojnë pyetjen sesi nuk i ngjiti njëherë titulli i deputetit Taulant Ballës. Konstatimi është mëse i vërtetë, pasi këtë e pranon dhe e konfirmon në çdo dalje publike e vet Ballës. Ai nuk është përzgjedhur për të qenë deputet, por të shërbyer si një oturak propagandues, ku Edi Rama shkarkon gjithë mizërinë e tij politike ndaj kundërshtarëve.

Por, përzgjedhja në këtë detyrë e Taulantit nuk është bërë rastësisht, por duke parë se çfarë malli është dhe deri në çfarë mase mund të përdoret goja e tij.  Në fjalimet e tij parlamentare dhe ato publike nuk gjen dot një fjalë që të vërtetojë shkollimin e mesëm të tij, dhe siç dëshmoi edhe dje në Kuvend, ai është shndërruar në një lavazhier që pastron makinat pis të përdoruesit të tij, Edi Droga.

Si një lavazhier që përdoret për të pastruar qenefin politike të Edi Ramës, roli i Taulant Ballës është bërë tashmë i dukshëm dhe arsyeja se pse ai nuk e ka bindur Ramën që ta emërojë Ministër të Brendshëm është se Rama nuk gjen lavazhier më të mirë për të fshirë makinat pis që ka krijuar qeverisja e tij. Nga gjuha e tij kullon i gjithë llumi i korrupsionit dhe krimit të Edi Ramës.

Modifikuar më Premte, 08 June 2018 15:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!