Evropa rrëzon qeverinë Rama

E Enjte, 07 June 2018 21:04

Me lajmin e publikuar sot në agjencinë prestigjioze të lajmeve “Reuters” qeveria Rama praktikisht ka marrë një goditje të rëndë.

Franca, Holanda dhe Danimarka kanë vendosur që të pengojnë negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë pasi nuk besojnë te zhvillimi dhe reformat që pretendon qeveria shqiptare se ka bërë.

Edhe pse po përpiqet me të gjitha forcat që të manipulojë opinionin publik se ka akoma mbështetje ndërkombëtare, në fakt evropianët i kanë vënë vizën e madhe Ramës dhe bandës së tij në krye të pushtetit në Shqipëri.

Kancelaritë e botës ia kanë mbyllur përfundimisht dyert atij. Dhe ky lajmi i sotëm ishte një goditje për nokaut. Në ditët në vijim priten të tjera braktisje të qeverisë së Rilindjes nga të gjitha qeveritë e Bashkimit Evropian.

Dështimi me hapjen e negociatave do të jetë rënia përfundimtare e këtij Kryeministri dhe sektit të neveritshëm që ai drejton. /55news.al/

Modifikuar më Premte, 08 June 2018 15:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!