Z. Rama, TAP është investitor që solli Sali Berisha!

Premte, 08 June 2018 12:31

Kryeministri i vendit, Edi Rama, foli para pak minutash për një vepër madhore, investimi më i rëndësishëm i huaj në Shqipëri, TAP-in.

“Stacioni i Kompresorëve të gazit, një tjetër vepër madhore e projektit të gazsjellësit TransAdriatik Ekonomi/Punësim/Ardhmëri”, shkruajti Rama në rrjetin social duke folur me superlativa për këtë investim madhor.

Harron Kryeministri që TAP është një investim që ka ardhur në Shqipëri falë një punë të jashtëzakonshme të qeverisë “Berisha” në vitet 2009=2013. Ishte arritja e madhe e atij Kryeministri dhe e asaj mazhoranca.

Po ju z. Rama ku i keni investimet e huaja?

Si Fondi Monetar Ndërkombëtar, Banka e Botërore por dhe Komisioni Evropian dhe ccdo institucion tjetër ndërkombëtar raporton se Shqipëria do të jetë në thatësirë të plotë të investimeve të huaja kur të përfundojnë këto dy projektet të mëdha që solli Berisha; TAP- dhe Devolli.

Sigurisht që kanabizimi, kriminalizimi dhe korrupsioni i qeverisë janë arsyet madhore përse në Shqipëri nuk vijnë investime të huaja serioze.

Harrove z. Rama se si i largohen investitorët prej rrahjeve makabre? Harrove z. Rama se si largohen investitorët prej taksave që i shton çdo ditë? Harrove z. Rama se si zhduken investitorët prej korrupsioni galopant?

Kuptohet qartë që nuk ju mbetet që tjetër veçse të krenoheni me arritjet e qeverisë së mëparshme, edhe pse keni 5 vite në krye të punëve të këtij vendi. /55news.al/

Modifikuar më Saturday, 09 June 2018 15:33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!