Rama, vetëm 3 minuta e jo më shumë

Diel, 01 July 2018 12:17

Turi i ‘llogaridhënies’ është shndërruar në një tragjikomedi të vërtetë. Një Kryeministër që në shumicën e rasteve bën gallatë dhe u përgjigjet pyetjeve të porositura, arrogant, ofendues karshi popullit të tij.

Por ditët e fundit “bashkëbisedimi” po i del nga kontrolli Kryeministrit. Tanimë ai ka vetëm një përgjigje ndaj shqetësimeve dhe pyetjeve të qytetarëve: 3 minuta.

Është bajate dhe e neveritshme sepse për Kryeministrin një problem në sistemin e shëndetësisë mund të zgjidhet për 3 minuta, kur sistemi është i tëri kolapsuar dhe ai duhet të japë llogari për të.

Qytetarët kërkojnë punë dhe Rama thotë ‘3 minuta’ ndërkohë që duhet të flasë për ata qindra mijëra shqiptarë që po braktisin vendin se nuk kanë punë.

Qytetarët kërkojnë rrugë dhe shërbime më të mira për kryeministrin të gjitha këto realizohen për ‘3 minuta’.

Një qytetar i kërkon dokumentacionin për pronësinë, Rama ia ‘zgjidh’ hallin me: 3 minuta.

Një tjetër flet për kanalet vaditëse që janë për faqe të zezë, Rama ia ‘pastron’ me togfjalëshin: 3 minuta.

Qytetarët e kanë kuptuar dhe ia dinë tashmë si t’ia kthejnë edhe përgjigjet. Nga Korça e mora fjalën një qytetar dhe duke e ditur përgjigjen e Ramës nxitoi të mos ia sqaronte hallin por t’i jepte përgjigjen ironike: “E di, 3 minuta e jo më shumë”. /55news.al/

Modifikuar më Hënë, 02 July 2018 19:08

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Sot me kuqezinjtë”/ Meta nxjerr videon, motivon kombëtaren kundër Moldavisë

Aktualitet

“Sot me kuqezinjtë”/ Meta nxjerr videon, motivon kombëtaren kundër Moldavisë

Në prag të sfidës së kombëtares shqiptare në Moldavi, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një video, përmes së cilës motivon duke iu dhënë kuarjo të fortë kuqezinjve. Me një...

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Sport

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar...

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Politikë

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Erisa Xhixho, nënkryetarja e LSI-së, ka reaguar në Facebook me anë të një postimi, ku vlerëson opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias, si dhe thekson se Presidenti i Republikës nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!