Teatri vidhet me firma zëvendësish

E Enjte, 05 July 2018 10:51

Mazhoranca ka sjellë në parlament ligjin e turpit për shembjen e Teatrit Kombëtar. E ka sjellë me procedurë të përshpejtuar dhe kërkon ta kalojë sa më shpejt me shpresën se “turpi tri ditë zgjat”.

Por në fakt ajo që bën përshtypje dhe që në fakt përbën një skandal shumë të madh është fakti që titullarët e institucioneve përgjegjësi për këtë ligj nuk e kanë vënë firmën mbi të.

Ministri i Financave ia ka lënë zëvendësit të tij ta bëjë këtë. Kryeministri Rama gjithashtu. Firmën e rëndësishme e ka vënë zëvendëskryeministrja. Edhe kryetari i Bashkisë ka zgjedhur të mos lërë “gjurmë” dhe nuk ka firmosur asnjë dokument të vetëm, vetëm zëvendëskryetarët e  Bashkisë e kanë bërë.

Rama, Veliaj dhe Ahmetaj po përpiqen ta vjedhin Teatrin Kombëtar dhe të shkatërrojnë kulturën shqiptare me firma zëvendëskryetarësh. Ose u vjen turp për atë që janë duke bërë dhe mendojnë se diellin do ta mbulojnë me shoshë ose nuk duan të lënë gjurmë sepse janë duke bërë një krim të rëndë.

Cilado qoftë arsyeja nuk mund të shpëtojnë. /55news.al/

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 16:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Lufta” në Astir, Klajda Gjosha: Është pasqyra e qeverisjes që ka degraduar në arrogancë

Politikë

“Lufta” në Astir, Klajda Gjosha: Është pasqyra e qeverisjes që ka degraduar në arrogancë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në një postim në “Facebook” se përplasja e sotme në Astir është ndërthurja e korrupsionit me dhunën çnjerëzore që ushtrohet ndaj qytetarëve. “Përplasja sot në...

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!

Sport

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!

Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Shqipërisë, që për arsye dëmtimi nuk do të jetë për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, është kthyer të flasë për çështjen e dikurshme me Panuccin...

Shqipëria do të jetë pjesë e platformes dixhitale rajonale të  menaxhimit të mbetjeve të ngurta jo të rrezikshme

Sociale

Shqipëria do të jetë pjesë e platformes dixhitale rajonale të menaxhimit të mbetjeve të ngurta jo të rrezikshme

Edhe pse ka patur dhe ka shumë iniciativa ricikluese të përdorimit të cikleve të produkteve ekzistuese dhe të teknologjisë rikuperuese, ende ekzistojnë burime të rëndësishme mbetjesh dhe materialesh, të cilat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!