Rama është modeli i rrezikshëm i Erdoganit

Saturday, 13 Prill 2019 19:44

Nga Fahri Balliu

Nje vit me pare ky njeri kerkoi heqjen e viztave me Kinen. Per cafre duhet kjo?
Nderkohe ara dy muaj e gjysem kemi paralajmërimin zyrtar te Sekretart te Shtetit te SHBA zotit Majk Pompeo, i cili ne nje konference shtypi shprehimisht thote qe “ Bashkimi Europian e veçanërisht Ballkani , duhet te kenë kujdes nga investimet ruso kineze. Ky zotëria ku hyn këtu me kete porosi?
Ne jemi vend anëtar i NATO dhe porosi te tilla duhet ndjekur me shume kujdes. Kina e Rusia te gjithë gjeostrategjine e tyre janë te pamirepritura per zgjdhjen gjeostrategjike qe ka bere Shqiperia. Por ky ehste modeli i rrezikshëm i Erdoganit i cili edhe pse eshte nje anëtar i rëndësishëm i NATO per karshillek te Perendimit , Washingtonit , bln e ne Rusi Mbrojtje Raketore. Dh Rama do te imitoje si majmun por ne fakt eshte nje lojtar i papërfillshëm dhe katandiset e gjithë kjo akrobaci ke pasurimi personal i tij. 

Modifikuar më Saturday, 13 Prill 2019 19:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!