Ironia, Zheji i përgjigjet Ballës: Je më i përpjekuri për Integrimin

Diel, 14 Prill 2019 10:46

Gazetari Artur Zheji në studion e lajmeve në RTV Ora deklaroi se mesazhet e ndërkombëtarëve janë me dy gjuhë, ose dy standard.

Zheji: Gjatë vizitës së zotit Palmer dhe bisedave më Bashën dhe Kryemadhin, për Ramën nuk marrë asnjë përgjegjësi të them mendoj që nëse do kishim paralajmërime kategorike, e para jo më protestë dhe e dyta krijoni një tavolinë, një fjalim një moralitet, na e zgjidhni këtë problem se për ndryshe jeni aut nga cdo lloj tryeze me ne, apo siç i themi ne i heqim vizën. Pra nëse do kishim pasur kështu mesazhezh opozita do kishte reflektuar sërish. 

Mesazhet janë me gjuhë të dyfishtë. Edhe protestat janë demokratike, do të thotë vazhdoni ju, por jo të dhunshme. Por vazhdojini. Mundohuni të gjeni gjuhën me qeverinë.  

Zheji i përgjigjet Ballës: Je më i përpjekuri për Integrimin

Pas reagimit të Ballës në facebook lidhur me protestën, i është kundërpërgjigjur Zheji.

Zheji: Do ti jepja një përgjigje Taulant Ballës. Ka shumë të drejtë Taulanti, është nga ata më të përpjekurit për Integrimin e Europian. Por përgjigjen Ballës ia ka dhënë Arvizu, kur u bë një intervistë, e cila u bë shumë e shkurtër sepse përgjigja nuk ishte ajo që pritej.

Balla ngre dyshime për koiçidencën e protestave në Tiranë, Beograd dhe Paris./oranews

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!