Pas Edi Ramës, Arta Marku është problemi!

E Enjte, 06 June 2019 19:52

Edi Rama është e keqja më e madhe që i ka ndodhur këtij vendi në këto 27 vite, pas rënies së komunizmit. Ky njeri i kapur peng nga krimi i organizuar e ka çuar vendin në humnerën me të rrezikshme në historinë e vet.

Kryetar i një bandeje kriminale që ka marre peng të ardhmen e Shqipërisë, Edi Rama na solli para shumë pak kohësh një të keqe tjetër shumë të madhe. Në krye të një institucioni shumë të rëndësishëm kushtetues na erdhi mes shashkave, tymit e flakës në seancë parlamentare, PPP më e famshme e këtij vendi, Arta Marku.

Kjo zonjë që do të hyjë në histori si një kukëll kriminale, e cila është totalisht nën kontrollin e kryeministrit Rama nga i cili merr urdhra dhe ky i fundit nga krimi të cilin e ka ingranuar në çdo qelizë të pushtetit.

Me veprimet dhe deklaratat e fundit në lidhje skandalin e përgjimeve që janë publikuar këto dy ditë, Arta Marku vulosi faktin që ajo është problemi i madh i këtij vendi pas Edi Ramës. Me urdhrin pas publikimit të këtyre interceptimeve, që na kërkon ndalimin e publikimit të tyre në media, Arta Marku është vetëofruar të marrë edhe rolin e shkelëses së madhe të së drejtës kushtetuese për informim dhe lirinë e shprehjes dhe të fjalës së lirë.

E ardhur në krye të organit të akuzës nga Rama, Arta Marku  e ka bërë shumë mirë misionin e saj në mbrojtje të bandës kriminale në pushtet. Ajo ka mbyllur çdo dosje korrupsioni dhe kriminale të pushtetit, nuk po i heton ata si dhe në mënyrë të pacipë po përdoret politikisht dhe ndaj opozitës shqiptare apo edhe mediave që kundërshtojnë qeverinë.

Arta Marku ka shkuar madje shumë larg. Ajo nga turpi i madh i organit të akuzës po shndërrohet nga dita në ditë në një rrezik permanent për demokracinë dhe paqen sociale në vend. Ajo është e keqja dhe problemi i madh, që ky vend duhet të merret sa më shpejt. Menjëherë pas shporrjes së Edi Ramës. REDAKSIONALE

Modifikuar më Premte, 07 June 2019 09:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!