Peter Tiede e plas në “360 gradë”: Mafia po drejton vendin, Shqipëria si Kolumbia

Saturday, 08 June 2019 09:53

Gazetari gjerman, Peter Tiede,  deklaroi për “360 Gradë” në RTV Ora se Shqipëria është kthyer si Kolumbia dhe mafia drejton vendin.

Peter Tiede: Duhet luftuar kundër mafias sepse mafia po drejton vendin. Dhe ky është problemi. Përshembull si Kolumbia. Unë kam udhëtuar këtë vit në Shqipëri dhe e di për tregun e marijuanës dhe jo të gjithë e dinë se çfarë po ndodh me të. Të gjithë e dinë për zonat afër Kukësit se çfarë ka ndodh atje për marijuanën dhe kanabisin dhe mafia është pjesë integrale ose kryesore që sjellë drogën drejt Europës qendrore dhe perëndimore. Jam i frikësuar? Jo pse duhet të jem i frikësuar të kthehem në Shqipëri? Kryeministri Edi Rama ka thënë se është një vend i sigurtë, dhe duke ndjekur fjalët e tij pse duhet të jem i frikësuar të kthehem në Shqipëri. Nëse nuk ka mafia nuk ka probleme.


 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!