"Mos u tallni me popullin për baballarët shqiptarë të Kushtetutës!"

Saturday, 08 June 2019 11:28

Në një kohë kur kreu i qeverisë Edi Rama ngul këmbë se data e zgjedhjeve, 30 qershor, ështe e ngulitur prej Kushtetutës Shqiptare dhe s’ka forcë në botë që ta ndryshojë, ambasadori Shaban Murati ngre një pikëpyetje: "Po kush e bëri Kushtetutën e Shqipërisë?!" Dhe nxjerr një emër domethënës: George Katraugalos!

“Kush e bëri Kushtetutën e Shqipërisë? - shkruan Shabani në Fb dhe nxjerr një paragraf nga biografia zyrtare e  kryediplomatit aktual të Greqisë, publikuar në faqen zyrtare të Ministrisë së Jashtme greke, ku thuhet:  “Ministri i Jashtëm i Greqisë, George Katrougalos, ka qenë këshilltar ligjor i Parlamentit të Shqipërisë për hartimin e Kushtetutës së Shqipërisë në 1998-1999”.

 

Ndaj në fund, Shabani gjen rastin dhe i dërgon një “sugjerim”, kolegëve të mediave shqiptare: “Lutemi mos u tallni me popullin, duke shkruar për baballarët shqiptarë (pa shkollë) të Kushtetutës së Shqipërisë. Respektoni të drejtën e autorit!"

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!