Shteti në dorë të Bibave

Hënë, 10 June 2019 17:07

Konsolidimi i grushtit të shtetit sot arriti kulmin në KQZ. Ishte një akt i paprecedentë kur injorantë të Kushtetutës dhe administratorë të bëmave të Rilindjes marrin përsipër të gjykojnë një akt të Presidentit të Republikës kur mes tyre ka injorantë të nivelit të lartë që kanë dashur të ndryshojnë Kushtetutën me akte normative. Sjellja e nënkryetarit të KQZ, këtij dashnorit të tenderëve, jo vetëm që institucionale nuk ishte, por është e dhunshme mënyra dhe teksti që i shkon për shtat vetëm grupeve paramilitare.
Këto të fundit Rama ka kohë që i ka përgatitur, por ka një ndryshim që formate si ustallesha e doganave Spiropali dhe formate si ky Biba qejfliu i tenderëve Rama i ka me shumicë dhe i pëlqen.
Të gjithë e kemi te qartë  konotacionin e fjalës bibë ë jetën e përditshme por fatkeqësia e shqiptareve dhe e shtetit prej kartoni që ngriti Rama është se ka mbetur në dorë të bibave që i duket çdo jetë e jona pronë e Rilindjes. Është fatkeqësi shumë e madhe kur e ardhmja mbetet në dorë të bibave të tilla që sa më të lartë e kanë injorancën, aq më të madhe e kanë vjedhjen dhe zararin si dhe primitivizmin në të folur dhe të vepruar.  

Modifikuar më Hënë, 10 June 2019 19:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!