Rilindja, nga gangsterë të drogës në gangsterë të Kushtetutës

Tuesday, 11 June 2019 19:30

Shtet në duart e gangsterëve e quajti Bild , qeverisjen e  Edi Ramës. BILD i referohej bandave kriminale me të cilat Rama qeveris vendin, shpërndan tenderët dhe këto banda i mban për të blerë dhe shantazhuar votues.

Shteti në duart e gangsterëve po tregohet edhe me rastin e  dekretit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar datën 30 qershor si datë e zgjedhjeve lokale. Rilindja men veglat e saj në KQZ mori petkun e Gjykatës Kushtetuese dhe vendosi që dekreti është anti-kushtetues, një interpretim që për tagër e ka vetëm Gjykata Kushtetuese. Nga ana tjetër Edi Rama deklaron se do ti bëjë zgjedhjet në 30 qershor edhe pse me dekret të Presidentit nuk ka një datë zgjedhje.

Ky është modeli i rilindjes, për të mbrojtur pushtetin me të gjitha mënyrat, duke sakrifikuar rendin kushtetues dhe demokracinë.

Modifikuar më E mërkurë, 12 June 2019 18:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!