O Lleshaj, çfarë u bë me ato 10 milionë eurot e Rinasit?

Premte, 14 June 2019 12:13

Kanë kaluar tre muaj nga ngjarja rëndë e grabitjes së 10 milionë eurove në Aerportin e Rinasit. Që prej 9 prillit, kur ndodhi vjedhja e madhe (e dyta Brenda qeverisjes Rama) dhe ku mbeti i vrarë shtetasi Admir Murataj, u arrestuan më pas disa persona, nuk ka më asnjë të dhënë, asnjë zhurmë, vetëm heshtje. Dhe kjo nuk është çudi, sepe për Rilindjen “çudia më e madhe tre ditë zgjat” dhe tashmë, u harrua ngjarja dhe pritet skandali tjetër i madh, edhe më i rëndë se i pari.

 Zullumi i kësaj bande qeverisëse është qq i madh saqë me një oreks të paparë e me paturpësinë më të madhe ata rendin e rendin drejt paligjshmërisë. Ministri i Brendshëm bën protagonistin, duke marrë përsipër të bëhet edhe hetues, madje deklaron me siguri në media se “paratë janë djegur”. Po ku e di ministri këtë fakt, kur flet me siguri kaq të madhe?! Pse të mos e supozijmë se edhe ai apo dikush tjetër i lidhur me të, mund të jetë pjesë e “bandës” që mori paratë.

Së fundi, ministri Lleshaj, që ka mësuar twiterin, kërcënon me paligjshmëri, ky minstër që vetëm rendin nuk e vendos dot se nuk ka ditë që të mos vriten, të mos vidhet e të mos ketë ngjarje të rënda. Ai, në vend të merret me sigurinë, merret me protestuesit, me opozitën të cilët e mbyti në gaz e dhunë për muaj me radhë dhe ka kthyer burgjet politike, duke i mbushur ato me kundërshtarët politikë që protestojnë paqësisht. Por nuk do jetë e largët dita kur edhe ky do jetë po aq i pandehur sa Saimir Tahiri sot, pasi ky ia ka kaluar atij me perkushtimin e zellin që mbron bandën e Rilinidjes që qeverisë. Ministri, në vend që të dalë e të thotë se çfarë u bë me 10 milionë eurot e grabitura, del e flet përralla dhe mundohet të bëjë të fortin para opozitës dhe qytetarëve të tij.

Modifikuar më Premte, 14 June 2019 18:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!