Ky Bosh-ardi ku është?

Hënë, 17 June 2019 19:57

Bernd Borchardt, tashmë e ka vërtetuar veten katërçipërisht në sytë e qytetarëve shqiptarëve si një shërbëtor i Ramës dhe mazhorancës. Sot është shokuar i madh e i vogël, shqiptar e anti-shqiptar me përgjimet ku dalin pushtetarë të Partisë Socialiste duke shantazhuar votuesit me vendin e punës dhe me fjalën do të zhduk. Por ambasadori që ndjehet i kërcënuar edhe kur i thonë se duhet ti vijë turp nuk denjon të thotë asnjë fjalë, Janë pikërisht ato zgjedhje, të vitit 2017, që vetë Borchard përpiloi raportin e blerjeve të zgjedhjeve parlamentare të 2017 tha se ndryshimi i datës së zgjedhjeve është një proces i ndërlikuar.

Borchard duhet të jetë njeriu që e kupton më së miri rrezikun e zgjedhjeve të lira në Shqipëri pasi ai vetë deklaroi para zgjedhjeve parlamentare se 2 miliardë euro të kanabisit po qarkullojnë në Shqipëri. Borchard ka qenë hartues i raportit që nxinte mbajtjen e zgjedhjeve në Shqipërinë e 2017 me 20% të votave të blera, raportime të konfirmuara edhe nga përgjimet e dosjeve 339 dhe 184 të cilat arta Marku po i pluhuros në sirtarët e prokurorisë.

Modifikuar më Tuesday, 18 June 2019 13:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!