Deklarata e Krimeve të Rënda, krim i rëndë

Tuesday, 18 June 2019 10:16

Kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela, vartësja e Arta Markut dhe shërbëtorja e Edi Ramës, është kapur në një situatë shumë të keqe ditën e djeshme. Në nxitim e sipër ajo ka bërë një deklaratë skandaloze pas publikimit të video përgjimeve të gazetës Bild.  Në një njoftim për media, Prela ankohet se bërja publike e përgjimeve ka prishur imazhin e prokurorisë. Gjithashtu në njoftim thuhet, se është duke u hetuar për të zbuluar njerëzit që i kanë nxjerrë video përgjimet.

Ky është vërtet një krim i rëndë i drejtueses që në fakt do të duhet të hetojë krimet e rënda. Prela në vend që të presë urdhërarrestet për të gjithë ata që dolën dje më zë teksa bënin pazaret e votës na u shqetësoka për imazhin.

Nuk ka faj kur mendon se si sillet shefja e saj. Arta Marku, vetëm pak orë para se ‘Bild’ të shkaktojë tërmet me dosjet e famshme ku përfshihet qeveria e Edi Ramës, nuk është paraqitur në seancën e djeshme të Parlamentit për të raportuar siç ishte parashikuar.

Pritej me mjaft interes raportimi i kryeprokurores së ashtuquajtur e përkohshme, Arta Marku, e cila do të bënte bilancin e punës së organit të akuzës për vitin 2018 ku ne fakt i vetmi bilanc i saj ishte vetëm përdorimi politik nga Rama kundër opozitës. 

Nuk kishte se si te ndodhte ndryshe kur zgjedhja e Arta Markut është personifikimi i shkatërrimit te Reformës ne Drejtësi, e cila shkojë në atë zyrë që mban sot e zgjedhur vetëm më 69 vota PS, e zgjedhur në mënyrë të njëanshme mes tymit dhe flakëve ne dhomën e legjislativit.

Kjo bandë që nis në çdo zyrë të thjeshtë të institucioneve në vend dhe shkon në Kryeministri shkatërroi çdo element të shtetit në vend.

Modifikuar më Tuesday, 18 June 2019 13:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!