Protesta e fitores mbi kukuvajkat e dhunës

Premte, 21 June 2019 22:30

Sot opozita zhvilloi atë që historia do ta quajë protesta festival e fitores kundër Rilindjes së kriminalziuar. Me dhjetëra mijëra shqiptarë u mblodhën për në Tiranë për të kërkuar rrëzimin e  Ramës, ndërsa kryeministri u fsheh me qindra kilometra larg protestës.

Sot protestuesit arritën të shmangnin edhe një skenar të Ramës për ta shndërruar në dhunë protestën e  sotme, një plan që do ti shërbente Ramës për të zhvendosur vëmendjen nga përgjimet, në sytë e ndërkombëtarëve.

Qetësia dhe shembulli që treguan qytetarët u vlerësua edhe nga kreu i demokratëve në mbyllje të protestës. “Mirënjohje që sot shpëtuat një plan djallëzor të Edi Ramës, që ju nuk ndihmuat Edi Ramën për të hequr vëmendjen e përgjimeve të krimit elektoral, dhe nuk ratë pre e këtij plani djallëzor për tu provokuar “ tha Basha.

Modifikuar më Saturday, 22 June 2019 15:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!