5 anëtarët e Kolegjit, anëtarësohen në bandën e Rilindjes

Hënë, 24 June 2019 14:28

Vendimi i turpshëm dhe i paligjshëm i kolegjit zgjedhor që la në fuqi 30 qershorin, si datë për zgjedhjet lokale, erdhi si pasojë e presionit dhe trysninë që vetë Rama dhe Rilindja e tij u kanë bërë 5 anëtarëve të Kolegjit për të mos reflektuar. Edhe pse juristë dhe konstitucionalistë të njohur, si dhe të gjithë ish-kryetarët e KQZ-së deklaruan se nuk është në kompetencë të Kolegjit Zgjedhor, për të gjykuar një dekret të Presidentit të Republikës, ky vendim u mor në favor të krimit eletoral.

Trupi gjykues i Kolegjit Zgjedhor përbëhej nga: Astrit Kalaja, Ridvan Hado, Tomor Skerli, Artur Malaj dhe Lindita Sinanaj. Këta pesë persona, milionerë nga para të korrupsionit e krimit, janë po aq përgjegjës për 30 qershorin sa edhe vetë kryeministri Rama që kërkon t’i sfidojë të gjithë e t’i hapë rrugën një situate të paprecedentë dhe të rrezikshme.  Përgjigmet e fundit të “Bild”, të bëra publike dhe të dënuara edhe ndërkombëtarisht,  presionet e brendshme dhe protestat mbarëkombëtare të opozitës nuk e kanë lëkundur kryeministrin Rama që t’i shkojë deri në fund marrëzisë së tij për të zhvilluar zgjedhje të njëanëshme dhe vetëm për kandidatët e tij socialistë. Këtyre pesë anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor që zgjodhën krimin dhe jo Kushtetutën përnudimsht u bie që të anëtarësohen në Rilindje, sepse i shërbejnë asaj plotësisht e me zell të madh.

Modifikuar më Hënë, 24 June 2019 19:50

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!