Lajthit kryeministri Edi Rama në parlament

Hënë, 08 July 2019 17:54

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një nga fjalimet më të turpshme në sallën e Kuvendit të Shqipërisë.

Me një gjuhë fyese dhe denigruese ndaj Presidentit të Republikës, Edi Rama ka tejkaluar çdo etikë politike njerëzore, politike dhe kushtetuese. Në gjithë qëndrimet e kryeministrit, nuk kishte asnjë qëndrim politik apo argumentues, por mllef njerëzor, etiketime rrugësh dhe reagim jashtë standardeve.

Edi Rama e cilësoi Presidentin si armik të Parlamentit, armik të Kushtetutës, anti-amerikan, dhe anti-BE. Fjalimet e kreut të qeverisë, mund të gjejnë krahasim vetëm me fjalimet e periudhës së komunizmit, kur në Presidiumin e Kuvendit Popullor bëhej gjyqi publik ndaj armiqve të popullit. Të njëjtën gjuhë si propagandistët e komunizmit përdori edhe Edi Rama, duke dëshmuar jo sjellje kryeministri, por shfaqjen më arrogante të një kryetari qeverie.

Edi Rama foli sot jo me gjuhën e logjikës, jo me dinjitetin e një kryeministri dhe aspak si një ish-aleat i Ilir Metës.

Modifikuar më Hënë, 08 July 2019 19:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!