Inspektorati i Peshkimit gjobit 10 milionë lekë restorantin në Ksamil, u gjet duke tregtuar “Dater”

E mërkurë, 10 July 2019 22:50

Inspektorati i Peshkimit njesia Task Force në zbatim të planit të masave në prag të çeljes së sezonit turistik ka filluar kontrollin në gjithë zonën bregdetare ku mund të ketë restorante të cilët tregtojnë “Dater” specie kjo e ndaluar me ligj.

Gjatë kësaj fundjave në kontrollin e zonës së Ksamilit u konstatua një subjekt (restorant) i cili tregtonte këtë specie te ndaluar dater. Ndaj ketij subjekti u mor masa administrative vendim me gjobë në shumen 1.000.000 leke të reja.

Inspektorati i Peshkimit në zbatim të planit të masave do të vazhdoj këto aksione deri në ndalimin e ketij fenomeni duke sensibilizuar subjektet dhe ndëshkuar me masa administrative gjithë subjektet e tjera që zgjedhin të tregëtojnë këtë specie.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Aktualitet

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Prangosen 3 të rinj në Mirditë. Një 20-vjeçar dhe dy të tjerë nga 24 vjeç janë kapur nga policia pas goditjes me sende të forta të një 43-vjeçari në qytetin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!