Inspektorati i Peshkimit gjobit 10 milionë lekë restorantin në Ksamil, u gjet duke tregtuar “Dater”

E mërkurë, 10 July 2019 22:50

Inspektorati i Peshkimit njesia Task Force në zbatim të planit të masave në prag të çeljes së sezonit turistik ka filluar kontrollin në gjithë zonën bregdetare ku mund të ketë restorante të cilët tregtojnë “Dater” specie kjo e ndaluar me ligj.

Gjatë kësaj fundjave në kontrollin e zonës së Ksamilit u konstatua një subjekt (restorant) i cili tregtonte këtë specie te ndaluar dater. Ndaj ketij subjekti u mor masa administrative vendim me gjobë në shumen 1.000.000 leke të reja.

Inspektorati i Peshkimit në zbatim të planit të masave do të vazhdoj këto aksione deri në ndalimin e ketij fenomeni duke sensibilizuar subjektet dhe ndëshkuar me masa administrative gjithë subjektet e tjera që zgjedhin të tregëtojnë këtë specie.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Aktualitet

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Një stuhi e fuqishme përfshiu Pakistanin dhe detyroi avionin ku udhëtonin Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate të anulonte uljen në aeroportin e parashikuar. Avioni “Voyager” i Forcave Ajrore...

Shkodra pa energji elektrike, qendra e qytetit në terr

Aktualitet

Shkodra pa energji elektrike, qendra e qytetit në terr

Prej më shumë se një ore, qendra e qytetit të Shkodrës ndodhet në errësirë të plotë. Shëtitorja kryesore e qendrës së qytetit që përshkojnë qytetarët çdo mbrëmje është në “pushtetin” e...

Kokaina për pak kaloi...! Skaneri nuk dha sinjal të kuq në kontenierët e parë

Kronikë

Kokaina për pak kaloi...! Skaneri nuk dha sinjal të kuq në kontenierët e parë

Porti i Durrësit është vendosur në gjendje alarmi pasi dy nga katër kontenierët me kokainë të nisur nga E3kuadori kanë arritur ti shpëtojnë kontrolleve. Skanimi i kryer në datat 20...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!