Mes Ho Shi Min dhe Imelda Markos

Premte, 06 September 2019 17:27

Është më se normale që vizita dhe fjalime të tilla të zhvillohen për sa kohë i mbeten vërtetësisë raportit me të vërtetën, raportit me veten dhe popullin tënd. Por fjalimi i zonjës Linda Rama për të vënë shenjë barazimi nga Nexhmije Pagarusha, tek Rrugova, Shota Galica dhe emra heronjsh e heroinash të Kosovës me Kristaq Ramën, kapërcen çdo lloj hipokrizie. Të shkosh në Kosovë me emra familjeje për të bërë qoka personale dhe të barazosh njerëz që kanë varur poetë në vitet e fundit të komunizmit duke e prezantuar te një popull që e ka historinë të shkruar me gjak dhe që u shit tek Serbia nga partia e vjehrrit tënd, Kristaq Ramës, dhe që vazhdon Kosova të konsiderohet si plaçkë tregu nga bashkëshorti yt është vërtet jo guxim, është marrëzi në kufijtë e qesharakes.
Së pari duhet thënë që për sa i përket strategjisë mbi Kosovën, zonja njihet si arka financiare e fondacionit “për shoqëri të hapur” në Shqipëri dhe njeriu i këtij fondacioni, Xhorxh Soros, po luan lojën duke përdorur Ramën si mashë, në Kosovë dhe në Shqipëri.
Kësaj arke financiare po ti shtosh ABI Bank, transferta dhe llogari ofshore, po ti shtosh luksin e shfrenuar të saj kapërcehet koncepti i Imelda Markos, gruaja e ish diktatorit të Filipineve.
Për sa i përket sjelljes së Kryeministrit dhe bashkëshortit tënd me popullin e tij, ku njerëzit varin veten në qeli për një faturë dritash, kur gjysma e Shqipërisë lahet në gjak për hesape droge, ku marrëdhëniet me kartelet e Amerikës së jugut janë ën ditët më të mira, fjalimi dhe vizita errësohet kur figura jote qëndron mes Ho Shi Min dhe Imelda Markos. Kjo është e vërteta. / Redaksionale

Modifikuar më Saturday, 07 September 2019 17:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!