Pacipësi e Ramës, edhe xhenazen e Francës e shfrytëzon për politikë

Hënë, 30 September 2019 19:13

Njeriu i izoluar i Evropës, kryeministri i drogës, kanabisit, zgjedhjeve moniste sot ka marrë pjesë në ceremoninë mortore që Franca nderon ish Presidentin Zhak Shirak. Edhe fotoja flet më shumë se mijëra fjalë, ku shteti nderon shtetarin. Atje nderohet trashëgimia që ai la, por nderohet edhe Franca.

Ndërkohë , i izoluari i Ballkanit dhe Evropës, patjetër do bënte një mesazh në twitter, i shtrëngoi apo jo duart me Macronin, llafosën apo jo, kur botërisht i ka dalë dhe fakti që ky njeri e ka fyer Presidentin e Francës. Edhe si trashëgimi dhe si zakon shqiptar, por edhe në mbarë botën, në xhenaze nuk llafoset për hallet e kanabisit apo problemet e Taulant ballës me “Toyotta Yaris”.

Por ky, kur vjen fjala për show nuk e ka problem të thyejë çdo lloj kodi, edhe atë të vdekjes./ REDAKSIONALE

Modifikuar më Tuesday, 01 October 2019 16:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Politikë

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese...

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Globi

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Bashkimi Evropian sot prezantoi sistemin për vendosje të sanksioneve të Turqisë për shkak të shpimit të paautoziruar në Detin Mesdhe në afërsi të Qipros. Asnjë kompani turke deri më tani nuk...

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Globi

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!