Kapja e shtetit dhe kapja e kujtesës Nga Veton Surroi –  1. Antropologu dhe shkencëtari politik amerikan James C. Scott…
Nga Qemal SAKAJEVADikush, për t’iu kundërvënë të vërtetës, mund t’i bjerë shkurt dhe e taposë problemin: “S’ke pse trembesh, mausin…
“Shqipëria është shndërruar në një koloni të Turqisë”. Kështu do ta shpjegonte pak ditë më parë opinionisti amerikan David Filips…
Qytetarë të Tiranës kërkojnë heqjen nga Parku Publik të Memorialit për të rënët turq në grushtin e shtetit 2016 në…
Nga Zëri Amerikës/ Në Shqipëri komuniteti i gazetarëve, shoqatat që mbrojnë të drejtat e tyre dhe Organizata për siguri dhe…
Në një intervistë për Zërin e Amerikës, David Filips, drejtor i Institutit për Paqe në Universitetin Kolumbia të SHBA thotë…
Nga Fatos Lubonja Edi Rama po tregohet i palodhur për të bindur qytetarët se Teatri Kombëtar duhet prishur, duke risjellë…
Nga Agron-Gjekmarkaj Në momentin kur kronika e verës po bëhej gati të ulte qepenin me yrysh pas dy sprovash, për…
Nëse kritikët e kanë shndërruar në një anekdodë qesharake maninë e Erion Velisë për tu shfaqur kudo, një gjë së…
Shqiptaro-amerikani Gjon Junçaj: Pse nuk ndërtojnë të Liqeni, memorial për të vrarët e Kosovës nga gjenocidi serb, por vetëm për…
Andi Bushati Rilindjes i takonte t’ia bënte qokën Erdoganit. Dhe kjo, jo vetëm sepse vëllai Taip është i preferuari i…
Nga Vessela Tcherneva   Qeveria gjermane e mblodhi takimin e Berlinit për të prerë bisedimet prapa-skene midis Vuçiçit dhe Thaçit,…

Lajmet e fundit

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Aktualitet

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Ka qëlluar me armë zjarri automatik në ajër, kapet në flagrancë nga Policia e Shkodrës, së bashku me armën kallashnikov, me një krehër me fishekë. Ja njoftimi i plotë i Policisë: Telefonata...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!