Nga Luan Rama       Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik të nismës së…
Kryetari i opozitës shqiptare, Lulzim Basha, në përshëndetjen e tij në ceremoninë e 10-vjetorit në Shqipëri, e cilësoi Fondacionin Korad…
 ‘Sa më shumë na robërojnë interesat personale, aq më thellë e varrosim interesin kolektiv!’ Nga Kim Mehmeti Ne kemi të…
Raporti për monitorimin e punës së Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku ka nxjerrë në pah shkeljet e saj…
Nga Agron Gjekmarkaj Prej disa javësh, një dilemë e madhe vërtitet mbi kokat e trazuara të shqiptarëve. Gjumi nuk është…
Duke folur në ceremoninë e 10 vjetorit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, kryetari i opozitës Lulzim Basha, vuri theksin tek…
Nga Klodian Tomorri /   Thonë se ujku qimen e ndërron, por zakonin nuk e harron asnjëherë. Drejtorët e Rilindjes funksionojnë në…
FATOS LUBONJA  Edi Rama nuk resht së deklaruari, në mënyrën më sipërfaqësore, se shkaku i mospranimit të hapjes së negociatave…
E mbrëmshmja ishte një natë që do të mbahet mend si nata e turpit e kësaj qeverisjeje kriminale. Dhuna dhe…
Nën urdhrat politikë të kapos së Rilindjes, kësaj organizate kriminale, Sandër Lleshaj si një anëtar i saj ka guxuar sërish…
Format psikodelike gjallërojnë mbi muret e zyrës së Edi Ramës dhe lapsat me ngjyra dhe bojërat mbulojnë tryezën e tij,…
REDAKSIONALE/  Ka mbi 22 vjet derdhet lumë propaganda në funksion të një njeriu. Ka 22 vjet që shqiptarët dëgjojnë ,…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!