Avokati Jordan Daci i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se rezoluta e sotme e votuar…
Kryeministri është këto orë në shkumëzim të plotë. Ka plotësisht të drejtë ay, shahisti, që mburrej deri dje: “se ishte…
Nga Luçiano Boçi      Si kurrë më parë në vendin tonë çmenduria, budallallëku e hajvanllëku, si vektorë të së keqes,…
Kanë kaluar tre muaj nga ngjarja rëndë e grabitjes së 10 milionë eurove në Aerportin e Rinasit. Që prej 9…
Nga Artan Fuga Nëse në zgjedhjet e 30 qershorit partitë qeveritare rreth kryeministrit hyjnë vetëm, pa pjesëmarrjen e partive reale…
Nga Agron Gjekmarkaj Lulzim dil nga zyra! Priju qytetarëve! Rezoluta qortuese me 100 vota e parlamentit te Shqipërisë dëshmon se…
Nëse i kthehemi pak historisë dhe përdorimit të letër-prosive si kërcënim në politikë si dhe heqjes së vizave, një fakt…
Gazeta kryesore gjermane Frankurter Allgemeine Zeitung sot në një artikull të korrespondentit Michael Martens mbi çellen e negociatave për BE…
Hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut është shtyrë për në vjeshtë. Kështu raporton media ndërkombëtare…
Pas fitores së presidentit Donald Trump në SHBA, filloi të ndihej lëvizja që do të trondiste jo vetëm Uashingtonin. Një…
Misioni i Rilindjes tashmë është një mision i qartë dhe bllokimi i negociatave është tërësisht vepër e kësaj bande të…
Nga Sali Berisha. Parlamenti i Mbretërisë së Hollandës votoi dje kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe pro hapjes së…

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!