Duket se kjo qeveri është totalisht e paaftë t’i menaxhojë rrugët në Republikën e Shqipërisë. Dhe kjo duket qartë nga…
Artistët janë ngritur kundër prishjes dhe ndërtimit të Teatrit të ri. Ata janë pro ndërtimit të një teatrit të ri,…
Çdo ditë e më shumë po vërtetohet se lidhja simbiotike e Ramës me një prej klientëve dhe oligarkëve të tij…
Qeveria shqiptare është e përkushtuar në mënyrë absolute ndaj klientëve të saj, pasurimin e tyre dhe për këtë përkujdeset që…
REDAKSIONALE Edhe pse sezoni turistik në bregdetin shqiptar ka nisur me disa ngjarje shumë të rënda ku të rinj janë…
Në takimin e sotëm, apo dëgjesën publike të artistëve të Teatrit Kombëtar me kryebashkiakun Veliaj, por edhe më herët, në…
REDAKSIONALE Denoncimi i sotëm i Partisë për dhënien e licencës së ‘Air Albania’ për mikun e Kryeministrit Edi Rama, Sinan…
Lealba Pelinku Krijimi i shoqërisë “Air Albania” me ortak “Albcontrol” sha, “Turkish Airline” dhe shoqërinë e krijuar 9 ditë (07.05.2018)…
Nga Fatmir Guda Me të ngritur e me tu ngjitur Elisa Spiropali për pak sa ka kapur "majën". Nga një…
Në vitin e Skënderbeut, në 140 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit dhe në vigjilje të marrjes së një vendimi për…
  Nga Xhafer Sadiku Në AQSH nuk më japin më dokumenta në leter, por mikrofilma. Mikrofilma që duhen lexuar në…
Nga Bujar Nishani Një akt tjetër anormal për botën e qytetëruar por krejt i zakonshëm për modelin e qeverisjes aktuale…

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!